Spregovorimo o luskavici – dotaknimo se bistva

POSTOJNA, Novi trg, 30. maj 2013 med 13. in 17. uro

Vstajala sem ob petih zjutraj, se namazala, zavila v rjuhe, počakala, da se krema vpije, se oblekla in odšla v službo.“ (Katja, bolnica z luskavico)

Društvo psoriatikov Slovenije izvaja akcijo ozaveščanja pod geslom Spregovorimo o luskavici – dotaknimo se bistva, s katero želi širšo javnost seznaniti s problematiko luskavice. Ljudje z luskavico se namreč v stiku z zunanjim svetom srečujejo s številnimi stereotipi, predsodki in navidezno brezizhodnimi situacijami.

Njihovo stisko boste vi in drugi mimoidoči lahko na nazoren način podoživeli v notranjosti črne kocke, ki bo postavljena na trgu. Hkrati boste tam lahko spoznali resnična dejstva o bolezni in možnosti zdravljenja.

Vaši sogovorniki bodo Vesna Tlaker Žunter, dr. med., z Dermatovenerološke klinike Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana in predstavniki Društva psoriatikov Slovenije.

Vljudno vabljeni!

.

X