Ozaveščanje javnosti sodi med pomembnejše dejavnosti društva, s katerimi se trudimo predstaviti bolezen širši javnosti. S pomočjo družbe Novartis in studia pREGLAS smo posneli film, ki opisuje življenje z luskavico skozi oči zdravnika, medicinske sestre in bolnikov. Vesna Tlakar Žunter, spec. dermatovenerolog, dr. med. in prof. dr. Tomaž Lunder, spec. dermatovenerolog, dr. med. spregovorita o pojavu simptomov luskavice ter o možnostih zdravljenja, na kaj naj bodo oboleli za luskavico še posebej pozorni, čemu vse se je treba izogibati v prehrani in predvsem kako pomembna je zdrava prehrana, postopno in varno izpostavljanje soncu ter razumevanje luskavice pri bolnikih in njihovih svojcih. »Predvsem nas lahko novosti zelo opogumljajo.« pravi dr. Tomaž Lunder. O svoji izkušnji z bolniki je spregovorila tudi gospa Zdenka Špindler, medicinska sestra. Zaupa nam izzive s katerimi se bolniki srečajo in kako hitro sprejemajo to bolezen. Predstavijo se tudi oboleli za luskavico, člani Društva psoriatikov Slovenije. 

Vabljeni k ogledu.

https://www.youtube.com/watch?v=vasOnVDtTCU&feature=youtu.be

X