osilnica 6502585611777 n

Boštjan Repnik

Srečanje v Osilnici je bila zelo lepa in poučna izkušnja. Na začetku moram priznati, da sem imel dvome kako se bo vse skupaj izšlo, ampak se je moja udeležba izkazala za zelo dobro odločitev. Že sama lokacija srečanja v Osilnici je bila odlična izbira, saj je druženje v naravi nekaj najlepšega in zelo pomirjujočega. Prav tako sem bil vesel, da so izbrane aktivnosti in izobraževanja bile zelo kvalitetno izvedene. Meni osebno je bil zelo všeč del aktivnosti s psihologom Maticem Muncem, saj je psihični vidik pri psoriazi ključnega pomena, ker je pomembno kako sprejemamo samega sebe in kako nas sprejema zunanji svet. Še posebej pa bi izpostavil aktivno druženje z ostalimi udeleženci, kar je po predavanjih in delavnicah predstavljalo prav prijetno sprostitev. Takšne vrste srečanj so resnično najboljša priložnost za spoznavanje novih ljudi, ki imajo podobne težave kot jih imamo mi sami. Moram priznati, da večina od nas mladih do sedaj ni bila zelo aktivna v samem društvu, a se je to ob tem dogodku precej spremenilo. Takšen učinek je bil tudi pri meni, saj sem naknadno izkoristil tudi priložnost obiska Europso – 3. okrogle mize za mlade. Ta dogodek je bil resnično nekaj posebnega, ker je združil veliko število udeležencev iz različnih držav ter nam omogočil, da spoznamo kakšne so dejavnosti s področja psoriaze in podobnih bolezni na evropski ravni. Hkrati smo vzpostavili veliko koristnih stikov in navezali nova prijateljstva. Na srečanju smo razpravljali kako rešiti problematiko nepoznavanja nekaterih od teh bolezni in njihovega vpliva na kakovost življenja, kar si večina ljudi ne more niti predstavljati. Iz teh dogodkov sem odnesel veliko lepih izkušenj in se že veselim naslednjega srečanja.

18619924 1327377347377832 3531681684255565550 n

X