Danes je bil v Primorskih novicah objavljen članek z naslovom Voljo članov povozili kar z dopisno sejo (spodaj link do članka). Društvo psoriatikov Slovenije se distancira od članka, ki na tendenciozen način prikazuje menjavo predsednika v Severno primorski podružnici, saj v njem ni realno prikazano dejansko stanje. Društvo je na novinarska vprašanja pred objavo članka odgovorilo in pojasnilo realno stanje ter v skladu s Pravili društva sprejeto odločitev predsedstva Društva psoriatikov Slovenije. Novinarko smo povabili na skupščino društva v Strunjan, kjer bi si lahko ustvarila svoje mnenje o delovanju in sami organizaciji društva, ki pa se je ni udeležila. V zvezi z neresnicami, ki so navedene v članku pa še enkrat poudarjamo, da interesi posameznikov v društvu ne morejo prevladati nad večino. Društvo bo še naprej izpostavljalo skrb za lastno zdravje bolnikov, nudilo podporo in zastopalo interese članov ter vseh bolnikov, na področju medicine pa pozivalo k skrbnejši obravnavi bolnikov z luskavico. Društvo psoriatikov Slovenije se od članka in nadaljne razprave distancira.

Društvo psoriatikov Slovenije

https://www.primorske.si/primorska/goriska/voljo-clanov-povozili-kar-z-dopisno-sejo 

X