Podružnica Primorska organizira pohod po pobočju Regijskega parka Škocjanske jame. Pohod je speljan ob ponoru reke REKA in nas pelje tudi skozi del Mohorčičeve jame. Pot nas pelje mimo veliko zanimivosti, kot so kanjon reke REKA, kjer so ostanki vodnih mlinov, razvaline gradu Školj, naprej mimo cerkve sv. Helene, ki je znana po freskah avtorja, ki je naslikal tudi znano fresko «Mrtvaški ples« ter naprej po robu Velike in Male doline, kjer reka REKA še zadnjič ponikne. Naprej do cilja, ki je v vasi Škocjan. Pohod je označen in dolg približno deset kilometrov, primeren je za vse starosti. Vsi pohodniki se pohoda udeležijo na lastno odgovornost. Kdor se želi udeležiti tega pohoda se dobimo v nedeljo 17.04.2016 ob 9 uri v vasi Matavun (izhod iz AC Divača naprej po stari cesti proti Kozini izhod Škocjanske jame). Po končanem pohodu se z avtomobili prepeljemo v prelepo vas Prešnico pod Slavnikom, kjer bomo imeli druženje s kosilom, jedi na žaru ter pijačo po želji in še kaj. Kdor gre na kosilo in druženje se prijavi na tel.041 212 184 g. Vojko Peric do petka 15.04.2016. Cena udeležbe na kosilu je 10€ po osebi.

Vljudno vabljeni, nam bo lepo in koristno. 

Sekcija za šport, rekreacijo, pohodništvo
X